bip.gov.pl
RSS
A A A K
SmodBIP

Witamy na stronie ...

PRZYCHODNI SPECJALISTYCZNEJ


Mamy nadzieję, że internet stanie się ważnym źródłem komunikacji z naszymi Pacjentami i pozwoli na uzyskanie szybszej i bardziej skutecznej informacji i pomocy medycznej.
Przychodnia Specjalistyczna jest placówką, w której Pacjent może uzyskać fachową poradę medyczną w poradniach w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, ambulatoryjnych świadczeń diagnostycznych kosztochłonnych (gastroskopia, kolonoskopia), opieki psychiatrycznej dla dorosłych.
Zatrudniamy najlepszych lekarzy specjalistów. Dysponujemy nowoczesną aparaturą medyczną służącą naszym Pacjentom do badań diagnostycznych i oceniającą skuteczność zastosowanej terapii u dorosłych i dzieci.
Wykonujemy między innymi badania ultrasonograficzne: jamy brzusznej i miednicy małej, tarczycy, sutka, serca, naczyń tętniczych i żylnych, stawów biodrowych.
Zajmujemy się szeroko pojętą profilaktyką oraz diagnostyką i terapią chorób układu krążenia, m.in. pacjenci mogą uzyskać porady w pilotażowym programie opieki w ramach sieci kardiologicznej.
Wykonujemy badania ekg, testy wysiłkowe na bieżni ruchomej i ergometrze rowerowym, badania Holtera ekg i ciśnieniowe. Ponadto wykonujemy badania radiologiczne, mammograficzne, spirometryczne, elektroencefalograficzne, a także służące do diagnostyki i leczenia zaburzeń słuchu.
Współpracujemy z innymi jednostkami medycznym w Rudzie Śląskiej, między innymi ze Szpitalem Miejskim, Poradniami Specjalistycznym i Poradniami Medycyny Rodzinnej.
Ponadto współpracujemy z najlepszymi ośrodkami uniwersyteckimi w kraju, n.p. Śląskie Centrum Chorób Serca, Górnośląskie Centrum Medyczne, Klinika Chorób Wewnętrznych Nefrologii i Diabetologii, Instytut Onkologii itp.
W celu przyjęcia do większości Poradni Specjalistycznych wymagane jest zgodnie z zaleceniem Narodowego Funduszu Zdrowia skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego lekarza, który udziela świadczeń w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Pacjent po uzyskaniu skierowania powinien zgłosić się do odpowiedniej poradni celem wyznaczenia terminu przyjęcia. Kolejne terminy wizyt można ustalać osobiście, przez osobę drugą lub telefonicznie. Skierowanie nie jest wymagane do Poradni Onkologicznej oraz do psychiatry.Opublikował: Mirela Bachurek-Gola
Publikacja dnia: 28.02.2024
Podpisał: Mirela Bachurek-Gola
Dokument z dnia: 28.02.2024
Dokument oglądany razy: 62 357