bip.gov.pl
RSS
A A A K
SmodBIP
To jest wersja archiwalna z dnia 03.08.2015, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: Nastąpiły zmiany.

Witamy na stronie ...

PRZYCHODNIA SPECJALISTYCZNA


Mamy nadzieję, że internet stanie się ważnym źródłem komunikacji z naszymi Pacjentami i pozwoli na uzyskanie szybszej i bardziej skutecznej informacji i pomocy medycznej.

  
Przychodnia Specjalistyczna jest placówką, w której Pacjent może uzyskać fachową poradę medyczną w 32 poradniach specjalistycznych.

Zatrudniamy najlepszych lekarzy specjalistów, w tym konsultantów krajowych i wojewódzkich. Dysponujemy nowoczesną aparaturą medyczną służącą naszym Pacjentom do badań diagnostycznych i oceniającą skuteczność zastosowanej terapii u dorosłych i dzieci.

 Wykonujemy między innymi badania ultrasonograficzne: jamy brzusznej i miednicy małej, tarczycy, sutka, serca, naczyń tętniczych i żylnych, stawów biodrowych.

Zajmujemy się szeroko pojętą profilaktyką oraz diagnostyką i terapią chorób układu krążenia.

 Wykonujemy badania ekg, testy wysiłkowe na bieżni ruchomej i ergometrze rowerowym, badania Holtera ekg i ciśnieniowe. Ponadto wykonujemy badania radiologiczne, mammograficzne, spirometryczne, elektroencefalograficzne, a także służące do diagnostyki i leczenia zaburzeń słuchu.

  
Pacjenci miasta Ruda Śląska mogą także uzyskać pełne zabezpieczenie medyczne (internistyczne i pediatryczne) w ramach pełnienia dyżurów nocnej i świątecznej ambulatoryjnej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej od godziny 18.00 do 8.00 dnia następnego w dni powszednie i całodobowo w święta.

 
Współpracujemy z innymi jednostkami medycznym w Rudzie Śląskiej między innymi ze Szpitalem Miejskim, Poradniami Specjalistycznym i Poradniami Medycyny Rodzinnej.

Ponadto współpracujemy z najlepszymi ośrodkami uniweryteckimi w kraju, n.p. Śląskie Centrum Chorób Serca, Górnośląskie Centrum Medyczne, Polsko- Amerykańskie Kliniki Serca, Klinika Chorób Wewnętrznych Nefrologii i Diabetologii, Instytut Onkologii itp.

 
W celu przyjęcia do większości Poradni Specjalistycznych wymagane jest zgodnie z zaleceniem Narodowego Funduszu Zdrowia skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego lekarza, który udziela świadczeń w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Pacjent po uzyskaniu skierowania powinien zgłosić się do odpowiedniej poradni celem wyznaczenia terminu przyjęcia. Kolejne terminy wizyt można ustalać osobiście, przez osobę drugą lub telefonicznie pod nr 32 3403500, 32 3403516. Skierowanie nie jest wymagane do Poradni Onkologicznej oraz do psychiatry.Opublikował: Przychodnia Specjalistyczna
Publikacja dnia: 03.08.2015
Podpisał: Przychodnia Specjalistyczna
Dokument z dnia: 21.03.2014
Dokument oglądany razy: 58 252